7 grudnia w Focus Hotel Premium Warszawa odbyła się Jesienna Konferencja Programowa PFSz, zorganizowana przez Polską Federację Szpitali. Wśród uczestników znaleźli się dyrektorzy i prezesi szpitali, członkowie zarządów, menedżerowie, przedstawiciele instytucji rządowych, międzynarodowych organizacji oraz towarzystw medycznych. Ponadto, w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Grupy Impel odpowiedzialni za współpracę z sektorem ochrony zdrowia.

Tegoroczną konferencję charakteryzowały dwa kluczowe zagadnienia: Cyberbezpieczeństwo oraz robotyzacja i digitalizacja. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy m.in., autonomiczne roboty sprzątające od Agapit, które wpasowały się w ideę konferencji. Zaprezentowaliśmy nasze rozwiązania w obszarze Technicznego Utrzymania Nieruchomości, Opieki nad Pacjentem, IMFOOD oraz cyfrowej aplikacji Optima FM. Automatyzacja procesów sprzątania i efektywne technologie cyfrowe zyskują coraz większe zainteresowanie w obszarze ochrony zdrowia.

Konferencja została podzielona na sekcje, w których głos zabrali eksperci m.in. w zakresie digitalizacji, cyfryzacji, czy ekologii w ochronie zdrowia.

Odbyły się trzy panele dyskusyjne:

  • Jak być zielonym szpitalem? – moderator Michał Dybowski
  • Innowacje w ochronie zdrowia – moderator Tomasz Kopiec
  • Cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia – moderator Ewa Książek-Bator

Konferencję podsumowała dyskusja na sesji plenarnej pod tytułem: “Wynagrodzenie medyków – kwalifikacje wymagane czy posiadane?”, w której poruszony został m.in., temat związany z postulatami finansowymi pielęgniarek z tytułem licencjata i magistra. Rozmowę prowadził Jarosław J. Fedorowski, Prezes PFSz oraz Janusz Michalak, Prezes Zarządu i redaktor naczelny “Menedżera Zdrowia”.

Więcej o Konferencji przeczytasz na stronie Organizatora.

Uczestnikom oraz Organizatorom konferencji pragniemy podziękować za ich zaangażowanie i wymianę wiedzy.

Aktualności