Pracodawcy zyskali jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Mowa o precyzyjnym, szybkim i niedrogim teście antygenowym drugiej generacji. Spełnia on bardzo rygorystyczne normy czułości i swoistości. Zainteresowanie testami antygenowymi wzmacnia fakt braku wystarczającej ilości szczepionek, która pozwoli uzyskać wystarczającą odporność naszego społeczeństwa przed dalszym rozprzestrzenianiem się pandemii.


Testy antygenowe drugiej generacji to już trzecia – obok testów immunochromatograficznych i testów metodą RT-PCR – forma przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa stosowana przez Sanpro Synergy w zakładach pracy. Największe zalety najnowszego testu to: szybkość uzyskania wyniku, możliwość przeprowadzenia w dowolnym miejscu i relatywnie niska cena. To doskonały sposób na przesiewowe badanie pracowników – test identyfikuje osoby zakażone, które dzięki niezwłocznej izolacji nie stanowią zagrożenia dla reszty zespołu – podkreśla Małgorzata Walat.

Przeprowadzenie testu antygenowego trwa kilka minut, a wynik uzyskuje się maksymalnie po kwadransie. Wynik jest jednoznaczny: pozytywny lub negatywny. Zgodnie z opinia producenta parametry czułości i swoistości są pow. 90%, co daje wiarygodność zbliżoną do testów PCR.
Nowy test antygenowy jest optymalnym rozwiązaniem dla pracodawców – to szybka i niedroga metoda wykrycia osób zakażonych. Identyfikacja i izolacja potencjalnych źródeł koronawirusa pozwala minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby i braku pracowników do obsługi produkcji. Dodatkowym ułatwieniem w usłudze jest dla pracodawców jej realizacja w miejscu wskazanym przez klienta np. w zakładzie pracy, gdzie może być zlokalizowany specjalny punkt badawczy.
Zainteresowanie usługą jest duże, szczególnie w sektorze przemysłowym i logistycznym, gdzie ciągłość procesów jest kluczowa dla funkcjonowania przedsiębiorstwa i jego płynności finansowej.

Publikacje o tej usłudze pojawiły się na kilku portalach:
https://innowacje.newseria.pl/biuro-prasowe/technologie/testy-nowej-generacji-w,b1018811058
https://manager24.pl/skuteczny-sposob-wykrywania-wirusa/
https://serwiskosmetyczny.pl/2021/12/aktualnosci/testy-nowej-generacji-w-pracy-skuteczny-sposob-wykrywania-wirusa/

Aktualności