Utrzymanie czystości i higieny w szpitalu to kluczowy element profilaktyki zakażeń szpitalnych. Wraz z leczeniem pacjentów, to jedno z najważniejszych działań w kompleksowej opiece nad pacjentami. W dużych placówkach szpitalnych, które obsługują dziesiątki tysięcy zadań miesięcznie, skuteczne zarządzanie staje się wyzwaniem.

W artykule opublikowanym na portalu Rynek Zdrowia, przedstawiciel naszego klienta oraz ekspert Grupy Impel opowiadają o roli i zadaniach, jakie spełnia Optima FM – aplikacja, która wspiera zarządzanie usługą utrzymania czystości i higieny w szpitalach. To innowacyjne rozwiązanie jest już w użyciu w prawie 80 szpitalach na terenie Polski. Jednym z nich jest Pleszewskie Centrum Medyczne.

Jak mówi Paweł Nawrot, dyrektor segmentu Ochrona zdrowia w Grupie Impel – Aplikacja Optima FM została stworzona, aby wspierać nas, czyli wykonawcę usługi w zarządzaniu zadaniami, jakie mamy do wykonania w szpitalu. To także narzędzie, które pomaga zarządzać personelem wykonującym usługi.

Grupa Impel, obecnie współpracuje z ponad 150 szpitalami w Polsce, obsługując ponad 30 000 łóżek szpitalnych, oferuje nie tylko usługi utrzymania czystości i higieny, ale także żywienie pacjentów, ochronę osób i mienia, pranie bielizny szpitalnej, serwis techniczny i wiele innych rozwiązań. Aplikacja Optima FM, wdrożona w przeważającej liczbie obsługiwanych placówek, stanowi istotny krok w realizacji transformacji cyfrowej przez Grupę Impel.

Dla szpitali, takich jak wspomniane Pleszewskie Centrum Medyczne, system monitorowania pracy i zarządzania czasem personelu sprzątającego to klucz do zachowania jakości usług. Aplikacja pozwala na identyfikację pracowników przypisanych do konkretnych lokalizacji oraz ułatwia harmonogramowanie ich pracy.

Zachęcamy do lektury artykułu na portalu Rynek Zdrowia. Dowiesz się z niego,  w jaki sposób Grupa Impel realizuje misję wspierania szpitali w efektywnym zarządzaniu usługą utrzymania czystości, co przekłada się na podwyższenie standardów opieki nad pacjentami oraz zachowanie wysokich standardów higieny w placówkach medycznych.

Aktualności